STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

BERING Centrum Usług Stomatognatycznych przedstawia Państwu ofertę pełnej opieki stomatologicznej, skierowaną do dzieci zarówno zdrowych jak i dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, uszkodzeniami mózgu oraz obciążonych genetycznie.

Dzieci to szczególni pacjenci. Wymagają odpowiedniego podejścia lekarza specjalisty. I nie chodzi tu tylko o wiedzę na temat leczenia małych pacjentów, ale także o kształtowanie właściwych nawyków, odpowiedniej higieny, budowanie zaufania do lekarza a także przełamanie oporu i strachu. Wiele gabinetów uważa dziecko za najtrudniejszego i niewdzięcznego pacjenta, dlatego z założenia nie przyjmuje maluchów. Nic bardziej błędnego. Nasze Centrum nastawione jest na opiekę nad młodym pacjentem i zgodnie z powiedzeniem " lepiej zapobiegać niż leczyć ", troszczymy się od samego początku o zęby mleczne i stałe u dzieci. Już na wizycie adaptacyjnej połączonej z przeglądem stomatologicznym, zwracamy uwagę na prawidłowy dobór past, szczoteczek i sposób czyszczenia zębów. W razie potrzeby, dla wzmocnienia i ochrony zębów przed próchnicą, przeprowadzamy zabiegi fluoryzacji i lakowania bruzd. Gdy na taki zabieg jest już za późno, konieczne jest leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach, możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe. Wypełnienia te stosujemy w zębach mlecznych a ich szeroka gama zaspokoi nawet najbardziej wymagającego pacjenta.

Uzębienie dzieci jest często objęte próchnicą i chorobami przyzębia. To właśnie próchnica jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej utraty zębów mlecznych. Pierwsze zmiany próchnicowe mogą się pojawić już wkrótce po wyrznięciu się zęba. A zęby mleczne odgrywają niezwykle istotną rolę w prawidłowym kształtowaniu rozwoju narządu żucia. Zęby mleczne oprócz stymulowania wzrostu utrzymują miejsce dla zębów stałych.

Dlatego tak ważne jest, aby mali pacjenci utrzymali zęby mleczne do czasu, kiedy nastąpi naturalna wymiana uzębienia na zęby stałe. Ponadto zęby mleczne odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu mowy i artykulacji.

Regularne – indywidualnie zalecane wizyty kontrolne u stomatologa pozwalają dostrzec wiele wad związanych z nieprawidłową budową, deformacjami czy zaburzeniami rozwoju w obrębie łuków zębowych i twarzoczaszki.

Wczesna diagnostyka pozwala na podjęcie działań profilaktycznych a także leczniczych w taki sposób, aby przyniosły one najszybsze i najlepsze możliwe efekty.